למה בונים סוכה?

גלו מדוע בונים סוכה ומהי הסיבה לכך שעושים זאת, כל המידע על "למה בונים סוכה" נמצא ממש כאן.

למה בונים סוכה

אם שאלתם למה בונים סוכה, כדאי לדעת כי בניית הסוכה נגזרת בזכות מגוון טעמים, כאשר הזכר ליציאת מצרים הינו רק סיבה אחת מתוך מגוון סיבות אחרות לבניית הסוכה. כמו כן, בניית הסוכה בחג סוכות מסמלת, בין היתר, את הזכר לענני הכבוד אשר גוננו עמנו במדבר. 
 

יחד עם זאת שהדת היהודית מצווה אותנו לפעולות לזכר דברים שונים, רבים יטענו כי התורה מעבירה גם מסרים שיש להם קשר והשפעה ישירה לפנימיות העכשווית שלנו. בעוד כי כולנו חולמים על בית פרטי עם פרגולה יפהפייה ואיזה חצי דונם של צמחייה ומדשאות, פעם בשנה, בחג סוכות, התורה מזכירה לנו ענווה מה היא. אם שאלתם מדוע בונים סוכה בסוכות, אחת הסיבות לכך היא הרצון האלוקי להתחבר לצנעה שבנו. במילים אחרות, לזכור כיצד בני ישראל לא היו מצוידים בדבר וחצי דבר במדבר במשך 40 שנים. 

למה בונים סוכה בסוכות?

כאשר שואלים למה בונים סוכה בסוכות, שווה להזכיר שישנם טעמים שונים בתורה היהודית אשר נוגעים לא רק לעבר שלנו כעם, אלא לחיים המודרניים והעכשוויים שלנו. מהטעמים האלו, התורה טוענת שאנו נוכל ללמוד, לשפר ולהתעלות על הפן הרוחני שלנו. 
 

אנחנו מאוד רגילים לחשוב שיש לנו את הבית שלנו, שם הכול מאוד מוגן מפני כל דבר. החל ממזג האוויר, דרך אנשים ואולי אף סכנות ברחוב, הבית שלנו מהווה את מקום המפלט בו אנחנו מרגישים בטוחים מבחינה פיזית ורגשית. אחת לשנה בחג הסוכות, אנו נוהגים להיזכר בבני ישראל, שנדדו 40 שנים במדבר. זאת, באמצעות ניתוק מכל אותם מנגנונים ששומרים עלינו בטוחים פיזית ורגשית, קרי ביתנו. כיצד זה משרת אותנו בעצם?  המשיכו לקרוא. 

למה בונים סוכה כתזכורת לארעיות החיים

אם בחג הסוכות נדמה שאנו נוטשים את כל הנוחות שאנו מכירים ואוהבים ועוברים למבנה פשוט וזמני, זה באמת ככה ויש לכך הסברים בדת היהודית. ע"פ פירושים שונים בדת היהודית, פסק הזמן הזה, שבעצם מנתק אותנו מחיי השגרה, מסמל עבורנו את הארעיות וחוסר היציבות של העולם האנושי. 
 

בסופו של דבר, בדת היהודית נהוג להאמין כי בית הקבע של האדם מחכה לו או לה בעולם הבא. במשך כל השנה, אנחנו לא באמת מתעכבים על העובדה שהכול כאן זמני וחולף, ואחת לשנה בחג סוכות, אנו עוברים להתגורר במבנה ארעי וזמני - כדי להיזכר בעובדה הזאת ולקיים את הלכות סוכות.

ניתן לראות בסוכה סמל לתקווה ולהישרדות

בשורה התחתונה, כל חג שאנו חוגגים מסמל מגוון רחב של משמעויות, סמלים ומאפיינים שונים, וזה מה שכל כך יפה בחגי העם שלנו. בעוד כי אפשר לראות בבניית הסוכה גם תזכורת לכך שאנחנו לא לבד ושה’ תמיד יגן עלינו, אחרים חוגגים את החג מסיבות אחרות. אחרים עשויים לראות בסוכה כסמל נצחי למאבקים חסרי הפשרות שחוו בני ישראל במשך 40 שנים במדבר, האתגרים הרבים והקשיים שנלוו למסעם. בין אם אתם מתחברים לחג הסוכות מהסיבה הזו או אחרת, זה שלכם, והעיקר שיהיה חג שמח.  

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה