סוכה 3 על 4

צריכים סוכה 3 על 4? כאשר מתכוננים לחג, יש לא מעט על הראש, כולל ניקיונות, בישולים, אירוח של בני משפחה, לדאוג לתעסוקה עבור הילדים ועוד. בין המשימות השונות, מוצאים את הזמן גם כדי להקים סוכה 4X3, וכדי לוודא שהיא סוכה כשרה, יש לעקוב אחר כמה מרכיבי מפתח הלכתיים. 

מה קובע האם מדובר על סוכה כשרה?

ישנם כמה מרכיבי מפתח בהלכה אשר קובעים מהי סוכה 4X3 כשרה, כמו גם סט של כללים הקובעים באילו חומרים ניתן להשתמש בעת בניית סוכה בחג. בתוך כך, אלו הם הפקטורים העיקריים שמשפיעים על הכשרות של סוכה:

 • סוג הסכך - סוג הסכך חייב להיות טבעי ומחובר ארעית למסגרת הסוכה, אך באופן יציב. כמו כן, ניתן גם להתקין בד לסוכה 4X3 על גבי דפנות הסוכה.
   
 • גובה תליית הקישוטים - נדרש מרווח של 32 ס"מ בין הסכך לקישוטים.
   
 • מיקום הסוכה – המיקום של הסוכה צריך להיות מכבד וראוי להכנסת אורחים, הרי שמטרת החג היא אושפיזין. 
   
 • דפנות הסוכה – אורך הדפנות יהיה לפחות 56 ס"מ, בעוד כי גובהן לא יעלה על 80 ס"מ.
   
 • גובה הסוכה – סוכה 3 על 4 לא יכולה להיות גבוהה מ-9.60 מ (על פי ההלכה).
   

סוכה 3 על 4

עד כמה ההלכה מחמירה לגבי בניית סוכה כשרה?

באופן כללי, יש היבטים מסוימים שההלכה מחמירה לגביהם וישנם היבטים אחרים, שנחשבים נתונים יותר לפרשנות. למשל, אין הגבלות מיוחדות על המיקום של הסוכה, אבל ההלכה כן מורה על כך שיש להקים את הסוכה במקום ראוי לאירוח אושפיזין. לא פעם, רואים סוכות אשר מוקמות בצמוד לחדרי האשפה של בניינים, מה שנחשב לא הלכתי ביהדות. אם רוצים, אפשר גם להתקין את סוכה קטנה במרפסת של דירה, בחצר פרטית וכו'. איפה שלא בוחרים, העיקר שהמיקום הנבחר יהיה באזור שנעים לארח בו.

כמה עולה סוכה 3 על 4?

בין אם רוצים לקנות סוכה 3 על 4 או בכלל בד לסוכה 3X4, קישוטים, סכך או כל פריט אחר, המחירים בד"כ ידידותיים לכיס, אנחנו בשיתוף פעולה עם סוכות הדר מספקים לכם סוכה עד הבית. כמובן, תוכלו לראות את כלל המחירים דרך מחירון הסוכות העדכני שלנו.

בעוד שחלק מהסוכות יכולות לעלות כמה מאות שקלים בודדים, סוכות מסוימות יהיו אפילו זולות מזה.  עם זאת, חשוב לציין כי חלק מהסוכות עשויות להיות יותר יקרות מאשר כמה מאות שקלים. למשל, סוכות מודולריות הן תמיד יקרות יותר. אלו הן סוכות מתקפלות שניתן לאחסן אותן בקלות ולהשתמש בהן בכל שנה ושנה. בסופו של דבר, ההמלצה הכי נכונה היא לערוך השוואת מחירים בין סוכות 3 על 4.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה